Publicat : lun, Mai 14th, 2018

Astra Giurgiu a pierdut acasa cu CFR Cluj: 0-2

Astra Giurgiu a pierdut penultimul meci al pllay-off-ului din Liga 1, echipa din Giurgiu fiind învinsă pe teren propiu, cu scorul de 2-0 (2-0) de CFR Cluj.
Greşelile din apărarea Astrei au fost taxate până la urmă de clujenii Ţucudean şi Omrani, care au stabilit soarta partidei de la Giurgiu încă din prima repriză.
Scorul a fost deschis după doar 12 minute, când Radunovic a comis o gafă uriașă, i-a permis lui Hoban să ajungă la minge, iar acesta a pasat la Țucudean, care a împins mingea în plasă.
În minutul 32 s-a făcut 2-0. Giurgiuvenii au bâlbâit o minge în careu, aceasta a ajuns la Omrani, care a tras puternic sub bară.
Ce a urmat n-a avut istorie, Astra a fost şi mai descumpănită şi neputincioasă, iar ardelenii au făcut penultimul pas spre titlu.
Radunovic a fost scos în minutul 20 de Mulţescu şi a vrut să se ia la bătaie cu cei din staff-ul tehnic.„Am întâlnit o echipă puternică, clar. Puteam să înscriem în repriza a doua. Astăzi s-a dat într-o singură direcţie, într-o veselie. Dacă dai o groază de mingi unei echipe, sigur că e un avantaj. Radunovic era supărat că l-am schimbat. Mai dăduse o pasă la adversar, a mai greşit câteva mingi, era clar că era depăşit de joc. I-am făcut un serviciu că l-am schimbat”, a afirmat Mulţescu.
Astra Giurgiu: Iliev – Butean, Bejan, Polczak, Erico, Radunovic (Buş ’20) – Seto (Dandea ’73), Mrzljak (Balaure ’53) – Matei, Abang, Stan. Antrenor: Gheorghe Mulţescu
CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Hoban, Bordeianu (Djokovic ’61), Culio – Omrani (Ioniţă ’85), Ţucudean (Costache ‘81), Deac. Antrenor: Dan Petrescu
Arbitri: Radu Petrescu – Adrian Ghinguleac, Sebastian Eugen Gheorghe – Lucian Rusandu.

Despre autor

-

Afisat: 1 Comentariu
Spune-ti parerea
  1. […] Astra Giurgiu a pierdut penultimul meci al pllay-off-ului din Liga 1, echipa din Giurgiu fiind învinsă pe teren propiu, cu scorul de 2-0 (2-0) de CFR Cluj. Greşelile din apărarea Astrei au fost taxate până la urmă de clujenii Ţucudean şi Omrani, care au stabilit soarta partidei de la Giurgiu încă din prima repriză. Scorul […] Sursa: opiniagiurgiu.ro Articol sursa: Astra Giurgiu a pierdut acasa cu CFR Cluj: 0-2 […]

Comenteaza

XHTML: Poti folosi tagurile : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>