Publicat : Dum, aug. 26th, 2018

Astra Giurgiu – Victorie in deplasare cu Concordia Chiajna

Astra Giurgiu a învins, vineri, cu scorul de 3-0 (0-0), formaţia Concordia Chiajna, în primul meci al etapei a VI-a a Ligii I.
În minutul 73, instalaţia de nocturnă de pe stadionul din Chiajna s-a stins. Partida s-a reluat după o întrerupere de zece minute
Astra s-a impus prin golurile marcate de Silviu Balaure (56), Neluţ Roşu (79 – penalty) şi Julien Begue (82).
Arbitrul Marcel Bîrsan a decis repetarea penalty-ului din min. 79, iar Roşu a marcat după ce în primă instanţă ratase
Astra, care venea după patru remize consecutive, este neînvinsă în campionat.
Au evoluat următoarele echipe:
Concordia Chiajna: Caparco – G. Matei (Guessan ’60), Albu, Marc, Bărboianu (Ivanovici ’46) – Gorobsov, Prepeliţă (Cristescu ’84) – Grădinaru, Bawab, D. Panait – Batin.
Antrenor Ionuţ Badea;
Astra Giurgiu: Lazar – Belu, Bejan, Erico, Radunovici – Mrzljak, Biceanu (Moise ’76) – Balaure, Llullaku (V. Gheorghe ’57), N. Roşu – L. Buş (Begue ’33).