Publicat : lun, aug. 13th, 2018

Liga 1, etapa a 4-a. Astra Giurgiu, egal la Botoșani

FC Botoşani şi Astra Giurgiu au remizat, 1-1 în meciul de deschidere al etapei a patra a Ligii 1.
Pe Stadionul „Municipal” din Botoșanii, gazdele au deschis scorul repede. Era minutul 10,când Ongenda, cu o execuție de clasă, a șutat fără preluare de la aproximativ 20 de metri, fără speranță pentru Lazăr. Giurgiuvenii au egalat în minutul 39 prin Bejan, după o eroare în defensiva moldovenilor.
Andrei Dumitraș de la gazde a văzut cartonașul roșu în minutul 82, după o intrare cu talpa pe gamba lui Radunovici.
Ultimele 10 minute s-au disputat pe contre, ambele formații ratând câte o ocazie importantă de gol.
FC Botoşani şi Astra termină la egalitate, 1-1, după un meci cu şase cartonaşe galbene şi o eliminare şi rămân fără înfrângere în acest sezon.
FC Botoșani: Pap – Dumitraş, Miron, Burcă, Soiledis – Oaidă, Rodriguez – Roman (56 Chitoșcă), Ongenda (63 Papa), Golofca (78 Brekalo) – Roman.
Antrenor: Costel Enache.
Astra Giurgiu: Lazar – Stan, Erico, Bejan, Radunovici – Biceanu, Mrzljak – Balaure, Roşu (59 Moise), Llullaku (81 Begue) – Alibec (72 Buș).
Antrenor: Marius Măldărășanu.