Publicat : lun, Dec 4th, 2017

LIGA A IV-A GIURGIU: Surpriza la Ogrezeni

LIGA 4Desfăsurat sambată pe terenul din Adunații Copăceni, derby-ul etapei a 14-a din Liga a IV-a Seria SUD dintre ocupanta locului trei în clasament, AFC, din localitate si liderul Dunărea Giurgiu s-a desfășurat în limitele fair- play-ului.
Aflati la șase puncte de locul întîi, fotbaliștii din Adunații Copăceni aveau nevoie de o victorie în fața „navaliștilor” pentru a mai putea spera la barajul de desemnare a campioanei județene. De partea cealantă, giurgiuvenii aveau nevoie și ei de victorie pentru a-si păstra poziția de lider.
Fotbalistii de la Dunarea sau impus cu 3-1 și păstrează în continuare fotoliul de lider al Seriei SUD.
În ultima etapă a turului Ligii a IV-a, Seria NORD, principalele favorite au obtinut victorii.
Un meci peste nivelul Ligii a 4-a s-a derulat la Singureni, cu o echipã gazdã care si-a onorat din plin statutul de cea mai buna echipa din judetul Giurgiu la acest nivel.
AS Singureni a câştigat meciul cu Unirea Cosoba cu scorul de 3-1și iernează pe locul secund la un punct în spatele celor de la Mihăllesti, care au incheiat turul de campionat pe primul loc după victoria de la Joița,scor 6-2.
Zmeii Ogrezeni au invins Bolintin Malu Spart cu 2-1 la capatul unui meci cu scîntei care a generat eliminarea a 2 jucători de la Ogrezeni. Golul victoriei gazdelor a fost marcat în ultimul minut al prelungirilor.