Publicat : mie, apr. 11th, 2018

Liga a IV-a, rezultate si clasamente: Argeșul Mihăilesti – FC Bolintin Malu Spart 2-0

Desfășurata marți, în cadrul etapei a 21-a a Ligii a IV-a, partida in care a doua clasata în ierarhia competiției, Argeșul Mihăilești a primit vizita ocupantei locului trei în clasament, FC Bolintin Malul Spart, s-a incheiat cu victoria formatiei gazdă.
Pe un gazon destul de bun, cu o vreme frumoasă, a avut loc un spectacol frumos, cu două goluri si mult fair-play.
Elevii antrenorului Cristi Toma s-au impus în fața bolintinenilor cu scorul de 2-0, grație golurilor înscrise de Burcă în minutul 2 al întalnirii și Ianuși în minutul 31 cun șut de la 40 de metri în vinclul porții lui Copil.
Repriza a doua a început sub semnul echilibruluii. Oaspeți au avut o uşoară dominare, fiind în căutarea golului, însă cei din Mihăilești s-au bazat, tactic, pe contraatacuri devastatoare, incursiuni care au avut urmări pe tabela de marcaj.Grație acestei victorii, echipa pregătită de Cristi Toma s-a apropiat la trei puncte de liderul seriei nord, AS Singureni, care a remizat în această etapă, scor 1-1 cu Unirea Joița.
Argeșul:Toma (min 81, Craiu) ,Cotei, Ianuși, Istrate, Burcă (min 83, Barbu), Stanca, Cojocaru, Căpălău, Nicolae (min 51, Dumitrescu) , Bocancea (min70, Ienciu).
Antrenor: Cristi Toma
A arbitrat la centru Mirel Cojocaru (Giurgiu), asistat la cele două linii de Andrei Popazu (Giurgiu) şi Alexandru Badîrcea (Giurgiu).