Publicat : vin, Noi 10th, 2017

Meci întrerupt si sanctiuni drastice la Mihai Bravu

breakingMeciul dintre AS Mihai Bravu – MV Călugăreni din etapa a 10 a a ligii a IV-a din seria SUD a durat doar 45 de minute!
Motivul? La finalul primei reprise, căpitanul echipei din Călugăreni, Ionuț Dumitrache a protestat vehement pentru că arbitrul a acordat un cartonaș galben unui coechipier… Arbitrul i-a dat si lui cartonaș galben, dar în loc să se linisteasca, jucătorul în cauză s-a dat în spectacol înjurînd arbitrul, moment in care a primit cartonas rosu. Au urmat momente tensionate cu arbitrul înconjurat de jucătorii oaspeți… Jucatorul care a primit cartonasul rosu l-a calcat pe picior pe arbitru, iar spiritele s-au calmat abia la interventia oamenilor de ordine.
După pauza regulamentară, fotbaliștii din Călugăreni au refuzat să mai intre pe teren pentru repriza a doua.
Pentru refuzul de a relua jocul după pauză, echipa MV Călugăreni a fost penalizată cu 3 puncte si pierderea jocului cu 3-0 (la pauză era 2-0 pentru gazde). De asemenea, echipa va trebui sa plateasca o amenda de 300 de lei, iar “capitanul” Ionuț Dumitrache va sta departe de gazon 9 etape si va plăti o amendă de 230 lei.