Argeșul Mihăilești, în finala play off / Energia Remuș vede finala din tribune

Argeșul Mihăilești (foto), s-a calificat în finala play off-ului Ligii a IV-a pentru desemnare campioanei județului Giurgiu, după ce s-a impus în faţa celor de la Energia Remuș la loviturile de la 11 metri.
Timpul regulamentar de joc s-a terminat la egalitate (scor 1-1), iar formaţia din Mihăilești a caştigat cu 5-3 la penalty-uri.
Meciul a fost unul spectaculos şi plin de dramatism, fiind decis la loviturile de la 11 metri, după ce scorul a fost egal la finalul celor 90 de minute (1-1), acesta s-a mentinut si dupa după prelungiri.
Argeșul a condus cu 1-0, prin golul marcat de Bocancea (min. 51), dar Energia a egalat prin Alexandru Marcu (min. 83).
La loviturile din punctul cu var, fotbaliștii din Remuș au ratat de două ori, iar elevii lui Florin Anghel au marcat de patru ori prin: Istrate Dorin, Paun Cristian, Ionita Alexandru si Cojocaru Mircea, care au calificat Argeșul Mihăilești în finală.
Astfel, echipa din Mihailesti va întânli sâmbătă, 9 iunie 2019, de la ora 11:00, in finala, echipa AS Mihai Bravu.
Argeșul Mihailesti: Toma Marius, Petrescu Cristian, Ianusi Stefan, Lincu Stefan, Burca Nicolae,Tescu Marian, Ionita Alexandru, Nemtescu Adrian, Hutan Alexandru, Bocancea Gabriel, Paun Cristian.
Rezerve: Balas Adrian, Cojocaru Mircea, Istrate Dorin, Voicu Gabriel, Necula Alexandru.
Antrenor: Florin Anghel.