Publicat : lun, dec. 10th, 2018

Astra Giurgiu s-a impus cu scorul de 3-1 pe teren propriu

Astra Giurgiu a învins duminică pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I la fotbal.
Pentru gazde au marcat Begue, în minutul 59, Alibec, în minutul 76, penalti și Llullaku minutul 88. Golul de onoare al oaspeților a fost înscris de Neacșa, în minutul 73
După joc, tehnicianul celor de la Concordia, fostul internațional Dorinel Munteanu, a spus:
“Rezultatul a fost influenţat de arbitraj sută la sută. Cu tot respectul pentru Dima, astăzi a influenţat rezultatul. Şi la penalti şi la multe alte decizii…”
Astra va evolua sămbătă de la ora 14,00 în etapa a XX-a din Liga1, la Voluntari, pe Stadionul „Anghel Iordănescu”, cu cu echipa din localitate.

Astra: Lazar – Belu, Cestor, Bejan, Radunovic – Butean, Koukou (Buș 46), Biceanu, (Roşu 62), Begue (Llullaku 80) – Alibec – Zoua
Antrenor: Costel Enache

Chiajna: Caparco – Matei, Leca, Albu, Bărboianu, Gorobsov (Cristescu81), Prepeliţă, Grădinaru (Măzărache73), Deaconu, Ivanovici – Batin (Guessan 84)
Antrenor: Dorinel Munteanu

Arbitru: Iulian Dima (București) – Asistenți: Sebastian Gheorghe (Suceava) și Alexandru Cerei (Cluj)