Publicat : joi, nov. 1st, 2018

Cupa României, optimi: Universitatea Cluj – FC Astra Giurgiu

Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce s-a impus cu 4-3 (2-3) în prelungiri, pe terenul formației de Liga a doua, Universitatea Cluj. Astralii au fost conduși în minutul 8 cu 3-0.
Pentru giurgiuveni au marcat: Llulaku 13 (penalty), 75; Cestor 24, Sepsi 98 autogol, în timp ce pentru gazde au punctat, Abrudan 2, Taub 5,și 8.
„U” Cluj: Dur-Bozoancă – Al. Coman, Abrudan, Andr. Cordoş, Sepsi – Gab. Giurgiu, G. Florescu (cpt.)(D. Dumitrescu 36′) – Gavra (Oct. Ursu 63′), Goga (Hordouan 98′), Taub – (Berci 78′)
Antrenor: Mircea Cojocaru
Eliminat: Octavian Abrudan in minutul 88′ (cumul de cartonaşe galbene)
Astra: D. Lazar – Butean (Val. Gheorghe 64′), Bejan, Cestor, Radunovic – Begue (Erico Da Silva 118′), Biceanu, N. Roşu, Llullaku – Alibec (cpt.)(Koukou 120′), Zoua (Laur. Buş 76′)
Antrenor: Gheorghe Mulţescu