Publicat : lun, nov. 5th, 2018

Fotbal Liga I: FCSB – Astra (1-0)

Duminică, 4 noiembrie, FCSB a învins echipa Astra Giurgiu cu scorul de 1-0, într-o partidă din etapa a 14-a a Ligii  1, etapa desfășurată pe Arena Națională din București. Singurul gol al partidei a fost înscris de Gnohere din penalty, în minutul 67.
Bălgrădean a parat lovitura de la 11 metri executată de Llullaku în minutul 21. Astra a ratat mai multe ocazii în finalul partidei: Zoua a trimis peste poartă dintr-o poziție bună, în timp ce foarfeca lui Llullaku a trecut puțin pe lângă poarta gazdelor.
FCSB ocupă locul 2 în Liga 1, cu 27 de puncte, la două lungimi în spatele liderului CFR Cluj. Astra e pe poziția a 6-a, cu 20 de puncte.
FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, L. Filip, Jr. Morais, M. Roman I – Nedelcu, Teixeira – Man (Rusescu 88), Fl. Tănase, Fl. Coman (Moruţan 46) – Gnohere
Astra: Lazăr – Belu, Cestor, Erico (Bejan 70), Radunovic – Mrzljak (Zoua 74) – Gheorghe, Roşu, Biceanu, Llullaku – Begue
Arbitri: Horaţiu Feşnic (Cluj-Napoca). Asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare) şi Sebastian Gheorghe (Suceava).