Fotbal / rezultatele etapei si clasamentul din Liga 1

De vineri și pană luni sa jucat prima etapă din play-off și play-out in Liga 1 la fotbal.
În ultimul meci din play-off, Astra Giurgiu,a fost învinsă cu 2-1 la Cluj, de echipa locală CFR.
Golurile au fost marcate de Ciprian Deac (minutul 8 pentru CFR Cluj), gol înscris cu o lovitură de cap plasată. Egalarea a venit in minutul 58, cand Denis Alibec a inscris din penalty, dupa faultul portarului Arlauskis la Fatai.
Constantin Paun-Alexandru a marcat golul victoriei clujenilor in minutul 81.
Pe teren au evoluat urmatoarele echipe:
CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Itu (Păun ’61), Hoban, Djokovic (Ţucudean ’73) – C. Deac, Rondon, Petrila (Ciobotariu ’84).
Antrenor: Dan Petrescu.
Astra Giurgiu: Lazar – Graovac, Tamaş, Dima, Radunovic – Răduţ (Gheorghe ’70), Crepulja, Simion (David Bruno ’86), Graur (Begue ’46)- Fatai, Alibec.
Antrenor: Bogdan Andone.