Karate / Alte 50 de medalii pentru CS Aquila Giurgiu

Sportivii de la Clubul Sportiv Aquila Giurgiu, pregătiți de prof. Ion Chelu, au participat în ziua de 7 decembrie la OPEN-ul AQUILA 2019 – Competiție Ranking list din calendarul sportiv național al Federației Române de Arte-Marțiale – la care au participat peste 400 de sportivi de la 17 cluburi (16 cluburi din țara si un club din Republica Moldova).
Competiția s-a desfășurat la Sala Polivalentă “Chauncey Hardy” din Giurgiu pe durata a 12 ore, fără pauza, pe 3 suprafețe de lupta, la probele Fighting Ne-Waza si Duo Clasic.
La acest eveniment important, sportivii de la C.S. Aquila Giurgiu au obtinut urmatoarele rezultate:

14 medalii de aur:
1.Peiculeasa Claudiu / -69kg / Fighting / U21
2.Radu Andrei / -85kg / Fighting / U21
3.Tataoana David / -81kg / Fighting / U18
4.Birlan Andrei / -66kg / Fighting / U18
5.Buradel Andrei / -73kg / Fighting / U16
6.Ristea Teodora / -63kg / Fighting / U16
7.Cretu Marius / -50kg / Fighting / U16
8.Mihai Stefan / -34kg / Fighting / U12
9.Mihai Stefan / -34kg / Ne-Waza / U12
10.Gociu Daniel / -27kg / Fighting / U12
11.Gociu Daniel / -27kg / Ne-Waza / U12
12.Mihai Stefan / -30kg / Fighting / U10
13.Gociu Daniel / -27kg / Fighting / U10
14.Dumitrachioaia Octavian / -27kg / Ne-Waza / U10

23 medalii de argint:
1.Anculescu Stefan / -77kg / Ne-Waza / Seniori
2.Peiculeasa Claudiu / -77kg / Fighting / U21
3.Tuinea Razvan / -85kg / Fighting / U21
4.Tataoana David / -81kg / Fighting / U21
5.Vacaru Paul / -69kg / Fighting / U21
6.Peiculeasa Claudiu / -69kg / Ne-Waza / U21
7.Radu Andrei / -81kg / Ne-Waza / U18
8.Vacaru Paul / -66kg / Fighting / U18
9.Radu Andrei / -81kg / Fighting / U18
10.Birlan Andrei / -66kg / Ne-Waza / U18
11. Dide Andrei / -60kg / Ne-Waza / U18
12.Dide Andrei / -60kg / Fighting / U18
13.Cretu Marius / -55kg / Ne-Waza / U18
14.Ristea Teodora / -63kg / Ne-Waza / U16
15.Visan Alexandra / -48kg / Fighting / U14
16.Visan Alexandra / -48kg / Ne-Waza / U14
17.Spoiala Ianis / -38kg / Ne-Waza / U14
18.Spoiala Ianis / -38kg / Ne-Waza / U12
19.Brezae David / -42kg / Ne-Waza / U12
20.Capsa Adelin / -27kg / Fighting / U12
21.Tatu Tudor / -34kg / Fighting / U10
22.Dumitrachioaia Octavian / -27kg / Fighting / U10
23.Mihai Stefan / -30kg / Ne-Waza / U10

13 medalii de bronz:
1.Tuinea Razvan / -81kg / Fighting / U18
2.Tuinea Razvan / -81kg / Ne-Waza / U18
3.Vacaru Paul / -66kg / Ne-Waza / U18
4.Florea Teodor / -55kg / Fighting / U18
5.Cretu Marius / -50kg / Fighting / U18
6. Buradel Andrei / -73kg / Ne-Waza / U16
7.Brezae David / -42kg / Fighting / U14
8.Spoiala Ianis / -38kg / Fighting / U14
9.Spoiala Ianis / -38kg / Fighting / U12
10.Mihai Crina / -25kg / Fighting / U12
11.Mihai Crina / -25kg / Ne-Waza / U12
12.Capsa Adelin / -27kg / Fighting / U10
13Tatu Tudor / -34kg / Ne-Waza / U10