Publicat : Dum, nov. 25th, 2018

Liga a 4-a, Seria NORD – Argeșul Mihăilești a umilit echipa Inter Zorile

Întrecerile actualei stagiuni a primului eșalon fotbalistic al judetului Giurgiu au continuat in acest weekend cu întalnirile programate în cadrul etapei a XIV-a din Seria NORD, Liga a 4-a.
Liderul clasamentului seriei, FC Bolintin Mal Spart, a obtinut pe teren propriu, o victorie lenjeră, cu scorul de 6-2, în jocul susținut cu formatia Luceafărul Treistieni.
Argeșul Mihăilești (foto), a obtinut victoria zilei, umilind echipa Inter Zorile cu scorul de 10-1, victorie care păstrează echipa din Mihăilești cu șanse la barajul de desemnare a campioanei județului Giurgiu.
Echipa Zmeii Ogrezeni nu a avut probleme cu „lanterna roşie, Petrolul Roata.
Cel mai interesant şi spectaculos meci s-a dovedit a fi cel disputat la Florești, acolo unde echipa locală Avantul a întanlit campioana en trite, AFC Singureni. Derby-ul ocupantelor 4și 3 în clasament s-a încheiat cu victoria celor din Florești, scor 4-3 la capătul unei confruntări încinse care a stat permanent sub semnul echilibrului.
Golul de trei puncte pentru echipa gazdă a fost marcat cu trei minute înaintea fluierului final al arbitrului Andrei Ivan.
Pe parcursul reprizei secunde, un jucător de la echipa gazdă a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.
Trebuie sa mai spunem că la acest meci, super vizor a fost prof. Florentin Barbu, președintele în exerciţiu al AJF Giurgiu.

15 ACS PETROLUL ROATA 2p
Echipa FC Bolintin Deal a fost penalizata cu 3 puncte pentru parasirea terenului de joc (16.10.2018).
In urma hotararii Comisiei de Apel din data de 12.11.2018, jocul dintre echipele Luceafarul Trestieni si Zmeii Ogrezeni a fost omologat cu scorul de 0-3.
Echipa Unirea Joita s-a retras din campionat (18.10.2018).