Liga a IV-a: Rezultate si clasamente / Argeșul Hotarele a pierdut fara drept de apel la Remuș

Etapă nebună în Liga a IV-a. Un meci nu s-a jucat, unul a fost contestat, altul s-a oprit după 75 minute.
In seria Nord, FC Bolintin Malu Spart s-a încurcat în deplasarea de la Florești.
In seria Sud, Dunarea Giurgiu, echipa managerului prof. Adonis Puiu, s-a impus cu 3-0 în faţa echipei MV Călugăreni, după un joc în care gazdele au pus multe probleme.
AFC Singureni s-a apropiat de podium după ce a umilit Zmeii Ogrezeni cu scorul de 7-1.
Energi Remuș a învins pe teren propiu pe Argeșul Hotarele, cu 3-1. De înfrangerea celor de la Hotarele a profitat Spicul Izvoru, care a caștigat acasă (7-1) cu Gloria Comana și a trecut pe primul loc în Seria Sud. Golurile celor din Remuș, au fost marcate de Ciocoiu, Asan și Manolache.

Rezultate Liga 4 Giurgiu, Seria Sud, etapa 12
M. V. Călugăreni – Dunărea Giurgiu 0-3
Dunărea Oinacu – Progresul Valea Dragului (În minutul 75 oaspeții s-au retras de pe teren)
Spăcul Izvorul – Gloria Comana 7-1
Real Colibași – Giganții Vărăști (oaspeții sa prezentat la joc fără legitimații)
Viitorul Vedea – AS Prundu 3-2
Voința Daia – Unirea Izvoarele 2-2
Victoria Adunații Copăceni – Voința Slobozia 4-2
Energia Remuș – Argeșul Hotarele 3-1