Publicat : Dum, oct. 14th, 2018

Liga a IV-a: Rezultatele etapei a VIII-a si clasamentele seriilor

Scorul etapei a opta din Liga a IV-a s-a inregistrat la Singureni, unde echipa locala a învins cu 6 – 2 pe AS Podul Doamnei.
Victorie cu emotii si pe terenul din Vedea, acolo unde echipa locală, Viitorul a fost învinsă cu 2-3 de Dunărea Giurgiu. Avînd în vedere diferența de valoare dintre componenții celor doua echipe, nu este o surpriza aceasta victorie a oaspeților.
Unirea Joița s-a impus pe teren propiu, scor 1-0, în fața celor de la Inter Zorile, iar Unirea Izvoarele a mai înregistrat o înfrângere, cea de-a cincea în acest început de campionat.
Fotbaliști din Izvoarele au fost umiliți în deplasarea de la Real Colibași cu scorul de 5-2.

Rezultatele etapei a opta:
SERIA SUD
VOINTA SLOBOZIA – AS MIHAI BRAVU 0 – 4
REAL COLIBASI – UNIREA IZVOARELE 4 – 2
GIGANTII VARASTI – M. V. CALUGARENI 6 – 1
VIITORUL VEDEA – DUNAREA GIURGIU 2 – 3
DUNAREA OINACU – GLORIA COMANA 1 – 0
ENERGIA REMUS – VICTORIA AD. COPACENI 5 – 1
ARGESUL HOTARELE – SPICUL IZVORU 5 – 2

CLASAMENT
1 AS MIHAI BRAVU 24p
2 CSM DUNAREA GIURGIU 19p
3 AS GIGANTII VARASTI 16p
4 AS ENERGIA REMUS 15p
5 AS ARGESUL HOTARELE 13p
6 AS DUNAREA OINACU 12p
7 AS VOINTA SLOBOZIA 12p
8 VICTORIA AD. COPACENI 11p
9 AS SPICUL IZVORU 9p
10 CS UNIREA IZVOARELE 9p
11 AS GLORIA COMANA 6p
12 AS REAL COLIBASI 6p
13 AS VIITORUL VEDEA 4p
14 AS M. V. CALUGARENI 0p
Observatii: În urma hotărârii Comisiei de Disciplină din 25.09.2018, echipele Gloria Comana și Real Colibași au fost penalizate cu pierderea jocului prin dublu forfait.

SERIA NORD
FC BOLINTIN MALU SPART – ZMEII OGREZENI 4 – 2
AVANTUL FLORESTI – PETROLUL ROATA 3 – 0
RAPID CLEJANI – ARGESUL MIHAILESTI 2 – 5
AS IEPURESTI – VIITORUL TINTAVA 1 – 1
AFC SINGURENI – AS PODUL DOAMNEI 6 – 2
LUCEAFARUL TRESTIENI – FC BOLINTIN DEAL 1 – 0
UNIREA JOITA – INTER ZORILE 1 – 0
MAXIMA HOBAIA – UNIREA COSOBA 0 – 2

Clasament
1 FC BOLINTIN MALU SPART 2017 24p
2 CS ARGESUL 2009 MIHAILESTI 18p
3 AS UNIREA COSOBA 18p
4 AFC SINGURENI 17p
5 FC BOLINTIN DEAL 15p
6 AS VIITORUL TINTAVA 13p
7 AS LUCEAFARUL TRESTIENI 12p
8 CS AVANTUL FLORESTI 11p
9 CS ZMEII OGREZENI 10p
10 ACS MAXIMA HOBAIA 10p
11 AS SILVER INTER ZORILE 9p
12 AS IEPURESTI 7p
13 CS RAPID CLEJANI 7p
14 AS PODUL DOAMNEI 6p
15 AS U UNIREA JOITA 4p
16 ACS PETROLUL ROATA 1p

Despre autor

-