Publicat : mar, nov. 13th, 2018

Liga a V-a – Rezultate si clasamente

La sfîrșitul săptămanii trecute s-au jucat meciurile etapei 11/10 în Liga a 5-a la fotbal din județul Giurgiu.
Se poate spune ca beneficiara etapei este Zmeii Ogrezeni, echipă aflată pe locul 9 în clasament, care a obținut victoria pe terenul ocupantei locului secund din Seria NORD – Unirea Vînătorii Mici – scor 5-1.
Tot cu o victorie s-a ales şi Fortuna Herești, echipă aflată pe locul 1 în clasamentul Seriei SUD.
Mai consemnăm că în această etapă, liderul Seriei NORD – ACS Mihai Vodă şi Progresul Palanca au terminat la egalitate, scor 1-1.
Cu toate că e singura echipă neînvinsă din Liga a V-a, imediat după meci antrenorul Vamanu, a fost băgat în sedință de conducerea celor din Mihai Vodă.

Rezultatele etapei:
SERIA SUD, ETAPA A X-A:
AS VOINTA DAIA – AS SABARELUL CIOCOVENI 2 – 0
AS VIITORUL PUTINEIU – AS SOIMII GHIZDARU 1 – 1
AS GREACA – AS PRO GOSTINU 2018 2 – 1
PROGRESUL VAL. DRAGULUI – VICTORIA STANESTI 5 – 1
AS UNIREA FRATESTI – AS VIITORUL PUIENI 2 – 4
AS PRUNDU – AS AGRO GOLD VLAD TEPES 2 – 1
AS AGRI ANGEL GRADISTEA – AS SCARISOARA 1 – 0
AS OLIMPIA MALU – AS FORTUNA HERASTI 0 – 1

CLASAMENT
1 AS FORTUNA HERASTI 30p
2 AS VOINTA DAIA 27p
3 AS AGRO GOLD VLAD TEPES 22p
4 AS PRUNDU 22p
5 AS SABARELUL CIOCOVENI 19p
6 AS OLIMPIA MALU 18p
7 AS SCARISOARA 17p
8 AS VIITORUL PUIENI 14p
9 AS PRO GOSTINU 2018 13p
10 AS VICTORIA STANESTI 13p
11 AS SOIMII GHIZDARU 11p
12 AS VIITORUL PUTINEIU 11p
13 AS AGRI ANGEL GRADISTEA 11p
14 AS PROGRESUL VALEA DRAGULUI 10p
15 AS GREACA 8p
16 AS UNIREA FRATESTI 7p

SERIA NORD,ETAPA A X-A
CS UNIREA VINATORII MICI – CS ZMEII OGREZENI II 1 – 5
AS GLORIA SCHITU – AS VOINTA TOPORU 1 – 3
AS STEJARUL BULBUCATA – AS REAL DRAGANEASCA 3 – 1
AS SPORTUL PADURENI – AS TINERETUL VADU LAT 2 – 1
AS OLIMPIA MIRSA – FC NAIPU 4 – 1
ACS MIHAI VODA – CS PROGRESUL PALANCA 1 – 1

CLASAMENT
1 ACS MIHAI VODA 24p
2 CS UNIREA VINATORII MICI 20p
3 AS REAL DRAGANEASCA 19p
4 AS VOINTA TOPORU 18p
5 AS STEJARUL BULBUCATA 17p
6 CS PROGRESUL PALANCA 14p
7 AS OLIMPIA MIRSA 13p
8 AS TINERETUL VADU LAT 11p
9 CS ZMEII OGREZENI II 9p
10 AS SPORTUL PADURENI 9p
11 FC NAIPU 5p
12 AS GLORIA SCHITU 3p

Despre autor

-