Liga a V-a: Rezultate şi clasamente

În weekendul trecut s-a disputat o nouă rundă din cadrul returului Ligii a V-a la fotbal.
Real Drăgăneasca a luat fața echipei Stejarul Bulbucata, după ce a învins-o în penultima etapă a Liigii a V-a seria Nord, scor 2-1. Formația din Drăgăneasca a profitat si de înfrîngerea celor de la ACS Mihai Vodă, cu scorul de 4-0 la Palanca și sa distanțat în fruntea clasamentului la trei puncte de locul second, ocupat de echipa din Mihai Vodă.
Voința Daia a bifat scorul etapei cu Șoimii Ghizdaru. Partida a contat pentru etapa a 27-a a ligii a V-a seria Sud si s-a jucat practic la o singură poartă. Fotbaliștii pregătiți de George Șanțmare au oferit un festival fotbalistic cu multe goluri, scorul final fiind de 9-1.

Rezultate inregistrate in seria SUD, etapa 27:
PROGRESUL VALEA DRAGULUI – AS GREACA 5-4
VIITORUL PUTINEIU – PRO GOSTINU 1-1
VOINTA DAIA – SOIMII GHIZDARU 9-1
UNIREA FRATESTI – SABARELUL CIOCOVENI 5-0
AS PRUNDU – VIITORUL PUIENI 4-3
AGRI ANGEL GRADISTEA – AGRO GOLD VLAD TEPES 0-2
OLIMPIA MALU – AS SCARISOARA 4-2
VICTORIA STANESTI – FORTUNA HERASTI 5-0

Clasament, seria SUD:
1 AS VOINTA DAIA 73p
2 AS FORTUNA HERASTI 60p
3 AS PRUNDU 51p
4 AS SABARELUL CIOCOVENI 48p
5 AS SCARISOARA 46p
6 AS AGRO GOLD VLAD TEPES 46p
7 AS PROGRESUL VA DRAGULUI 38p
8 AS VICTORIA STANESTI 36p
9 AS OLIMPIA MALU 34p
10 AS VIITORUL PUTINEIU 32p
11 AS PRO GOSTINU 32p
12 AS AGRI ANGEL GRADISTEA 32p
13 AS VIITORUL PUIENI 27p
14 AS UNIREA FRATESTI 26p
15 AS SOIMII GHIZDARU 20p
16 AS GREACA 12p

Rezultate inregistrate in seria NORD, etapa 21:
VOINTA TOPORU – GLORIA SCHITU 7-2
REAL DRAGANEASCA – STEJARUL BULBUCATA 2-1
TINERETUL VADU LAT- SPORTUL PADURENI 1-0
FC NAIPU – OLIMPIA MIRSA 3-7
PROGRESUL PALANCA – ACS MIHAI VODA 4-0
ZMEII OGREZENI II – UNIREA VINATORII MICI 8-2

Clasament:
1 AS REAL DRAGANEASCA 48p
2 ACS MIHAI VODA 45p
3 AS STEJARUL BULBUCATA 42p
4 CS PROGRESUL PALANCA 38p
5 CS UNIREA VINATORII MICI 36p
6 AS VOINTA TOPORU 34p
7 AS TINERETUL VADU LAT 32p
8 AS OLIMPIA MIRSA 29p
9 AS SPORTUL PADURENI 29p
10 CS ZMEII OGREZENI II 18p
11 FC NAIPU 6p
12 AS GLORIA SCHITU 6p