Liga a V-a – Voința Daia si Real Drăgăneasca continua cursa pentru titlu

Desfașurată în weekendul trecut, runda cu numarul 21/16 din cele două serii a Ligii a V-a a fost lipsită de rezultate surpriză, formațiile considerate favorite adjudecandu-si punctele puse în joc.
La cocheta bază sportivă de la Mihai Vodă, spectacolul a fost la el acasă. Gazdele de la ACS, pregătite de Dănuț Badea s-au putut bucura duminică şi de prima victorie din retur, 3-0 cu Gloria Schitu.
Progresul Palanca a făcut scorul etapei din Liga a V-a, 10-1 cu Zmeii Ogrezeni II.
Liderul Seriei Sud,Voința Daia şi-a continuat forma bună din acest sezon reușind o victorie la cinci goluri diferenţă în faţa Victoriei Stănești.
Ocupanta primului loc din Seria Nord, Real Drăgăneasca a umilit în deplasare pe ultima clasată, FC Naipu, cu scorul de 7-0.

Rezultatele complete din etapa a XXI –a a seriei SUD:
VOINTA DAIA – VICTORIA STANESTI 5-0
VIITORUL PUTINEIU – FORTUNA HERASTI 2-2
AS GREACA – AS SCARISOARA 0-2
PRO GOSTINU – AGRO GOLD VLAD TEPES 2-3
SOIMII GHIZDARU – VIITORUL PUIENI 5-2
PROGRESUL VAL DRAGULUI – SABARELUL CIOCOVENI 2-4
UNIREA FRATESTI – OLIMPIA MALU 7-3
AS PRUNDU – AGRI ANGEL GRADISTEA 6-1

Clasament seria Sud:
1 AS VOINTA DAIA 57p
2 AS FORTUNA HERASTI 53p
3 AS PRUNDU 39p
4 AS SABARELUL CIOCOVENI 38p
5 AS SCARISOARA 37p
6 AS AGRO GOLD VLAD TEPES 36p
7 PROGRESUL VALEA DRAGULUI 29p
8 AS OLIMPIA MALU 21 27p
9 AS VICTORIA STANESTI 25p
10 AS VIITORUL PUIENI 23p
11 AS AGRI ANGEL GRADISTEA 23p
12 AS VIITORUL PUTINEIU 22p
13 AS PRO GOSTINU 2018 22p
14 AS SOIMII GHIZDARU 20p
15 AS UNIREA FRATESTI 20p

Rezultatele complete din etapa a XVI –a a seriei NORD:
PROGRESUL PALANCA – ZMEII OGREZENI II 10-1
ACS MIHAI VODA – AS GLORIA SCHITU 3-0
OLIMPIA MIRSA – UNIREA VINATORII MICI 3-0
SPORTUL PADURENI – STEJARUL BULBUCATA 4-3
VOINTA TOPORU – TINERETUL VADU LAT 4-1
FC NAIPU – REAL DRAGANEASCA 0-7

Clasament Seria Nord:
1 AS REAL DRAGANEASCA 36p
2 AS STEJARUL BULBUCATA 33p
3 ACS MIHAI VODA 33p
4 CS PROGRESUL PALANCA 29p
5 AS VOINTA TOPORU 28p
6 CS UNIREA VINATORII MICI 27p
7 AS OLIMPIA MIRSA 20p
8 AS TINERETUL VADU LAT 20p
9 AS SPORTUL PADURENI 20p
10 CS ZMEII OGREZENI II 15p
11 FC NAIPU 6p
12 AS GLORIA SCHITU 6p