Prima etapă din play-off: U Craiova – Astra Giurgiu 1-0

U Craiova a câștigat primul meci din play-off cu Astra, scor 1-0, deși n-a jucat mare lucru, ci a beneficiat de o prestaţie slabă a trupei lui Enache.
Singurul gol al meciului a fost marcat de Koljici în minutul 18, la o greșală a portarului Lazăr.
Astra a evoluat cu un jucător minus din minutul 79, Radunovic a fost eliminat, când l-a oprit pe Bărbuţ, scăpat singur pe contraatac. Craiova câştigă duelul de podium şi rămâne cu oarece sperante pentru lupta la titlu, deşi jocul prestat nu îi oferă speranţe pentru acest obiectiv.
Craiova: Pigliacelli – Martic (45+1 Dimitrov), Kelic, T. Ferreira, Bancu – Cicâldău, Mateiu – Bărbuţ, Mihăilă (82 Bic), Drăghici – Koljic (70 Fortes).
Antrenor: Devis Mangia.
Astra: Lazar – Butean, Cestor, Bejan, Radunovic – Begue (46 Roşu), Mrzljak, Romario Pires, V. Gheorghe (86 Biceanu) – Zoua, Llullaku (62 Balaure).
Antrenor: Costel Enache.
Arbitru: Istvan Kovacs. Asistenţi: Vasile Marinescu, Ovidiu Artene. Rezervă:
Observatori: Adrian Ionescu, Augustus Constantin.