Publicat : Dum, mart. 24th, 2019

Rezultatele și clasamentul din LIGA A IV-A – Unde s-a lăsat cu bătaie pe teren

Sâmbătă s-au disputat jocurile etapei 17/20 din campionatul Ligii a IV-a din județul Giurgiu.
In seria SUD, Dunărea Giurgiu a fost învinsă pe terenul din Port cu 2-0, de liderul seriei, AS Mihai Bravu.
In aceeasi serie, Voința Slobozia s-a impus cu 6-2 pe terenul celor de la Comana.
Unirea Izvoarele a surclasat echipa MV Călugăreni chiar pe terenul din Calugareni, antrenata de așa zisul antrenor, Marius Iorga.
Energia Remuș a făcut instrucție cu Viitorul Vedea, iar meciul dintre Victoria Adunații Copăceni si Real Colibași s-a terminat mai devreme – un jucător de la Colibași la lovit cu capul în gură pe arbitrul central al partidei.
În seria Nord, AS Singureni a câștigat duelul cu Zmeii Ogrezeni, iar lupta la vârful clasamentului s-a încins.
În weekend s-au mai disputat alte două partide cu miză mare: calificarea în play-off-ul Ligii a 4-a.
Avîntul Floresti a tranșat disputa cu AS Iepurești, în vreme ce liderul seriei, FC Bolintin Malu Spart a fost învins cu 4-3 de Viitorul Tîntava, echipa aflata acum pe locul 5 in clasament.
La terminarea sezonului regulat, echipele clasate pe locurile 1-2 din cele două serii, vor participa la un turneu play-off pentru desemnarea campioanei județului Giurgiu.

Rezultate – Liga 4, etapa 17, seria Sud:
M. V. CALUGARENI – UNIREA IZVOARELE 1-3
DUNAREA GIURGIU – AS MIHAI BRAVU 0-2
GLORIA COMANA – VOINTA SLOBOZIA 2-6
VICTORIA AD. COPACENI – REAL COLIBASI 3-2
ARGESUL HOTARELE – GIGANTII VARASTI 4-2
ENERGIA REMUS – VIITORUL VEDEA 8-0
DUNAREA OINACU – SPICUL IZVORU 2-0

CLASAMENT seria SUD:
1 AS MIHAI BRAVU 46p
2 CS ENERGIA REMUS 40p
3 CSM DUNAREA GIURGIU 33p
4 AS GIGANTII VARASTI 30p
5 AFC AD.COPACENI 29p
6 AS ARGESUL HOTARELE 29p
7 AS SPICUL IZVORU 23p
8 AS DUNAREA OINACU 21p
9 CS UNIREA IZVOARELE 21p
10 AS VOINTA SLOBOZIA 20p
11 AS REAL COLIBASI 15p
12 AS VIITORUL VEDEA 12p
13 AS GLORIA COMANA 10p
14 AS M. V. CALUGARENI 4p

Rezultate – Liga 4, etapa 20, seria NORD:
MAXIMA HOBAIA – RAPID CLEJANI 2-1
AVANTUL FLORESTI – AS IEPURESTI 9-1
FC BOL. MALU SPART – VIITORUL TINTAVA 3-4
LUCEAFARUL TRESTIENI – PETROLUL ROATA 1-1
AFC SINGURENI – ZMEII OGREZENI 4-3
UNIREA COSOBA – INTER ZORILE 1-0
AS PODUL DOAMNEI – FC BOLINTIN DEAL 1-0
ARGESUL MIHAILESTI – STĂ

Clasament:
1 FC BOLINTIN MALU SPART 48p
2 CS ARGESUL MIHAILESTI 45p
3 AFC SINGURENI 41p
4 CS AVANTUL FLORESTI 33p
5 AS VIITORUL TINTAVA 32p
6 FC BOLINTIN DEAL 31p
7 ACS MAXIMA HOBAIA 31p
8 AS UNIREA COSOBA 28p
9 AS INTER ZORILE 22p
10 CS ZMEII OGREZENI 21p
11 LUCEAFARUL TRESTIENI 17p
12 CS RAPID CLEJANI 14p
13 AS PODUL DOAMNEI 14p
14 AS IEPURESTI 12p
15 ACS PETROLUL ROATA 9p

Despre autor

-