Liga a V-a – Rezultate si clasamente dupa etapa de duminica, 7 aprilie

Întrecerile actualei stagiuni a campionatului județean de fotbal, liga a V- a, au continuat la sfarsitul acestei saptamani cu meciurile din etapa 19/14 din cele două serii: Sud și Nord.
A fost o rundă în care s-au înregistrat si cateva “scoruri de maidan”, cea mai categorica victorie fiind obținută de Voința Daia, formație care s-a impus cu 7-1 în partida suținuta pe treren propriu, în compania echipei Agri Angel Grădiștea.
Derby-ul seriei a fost onorat!
Derby-ul seriei Nord, dintre ACS Mihai Vodă (locul 3 în clasament) și Stejarul Bulbucata (locul 2), desfășurat duminică pe stadionul din Mihai Vodă, s-a încheiat cu scorul de 1-1 (0-0). După o primă repriză albă, oaspeți pregătiți de Petre Iliescu au deschis scorul în minutul 72 prin Claudiu Lungu, care a obţinut și a transformat un penalty. În final, gazdele antrenate de Dănuț Badea (Bebe), au reușit să egaleze tot dintr-un penalty, în minutul 87, prin George Erghelie. Acest joc a fost unul foarte disputat, mărturie stau cele cinci cartonașe galbene arătate de centralul întâlniri (4 în tabăra gazdelor și 1 în cea a oaspeților). A fost un joc curat, “care pe care”. După meci, ambii antrnori au fost mulțumiți de rezultat și de prestația brigăzi de arbitri.
Meciul a fost arbitrat de Iulian Țene, ajutat de Tudor Sfeatcu și Florin Tarara, toți trei din Giurgiu.